WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY

27 września 2019 r. kl. I-IV wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Białowieży. W Białowieskim Parku Narodowym czekała na nas Pani Przewodnik. Na początku podziwialiśmy przepiękne stawy i park prowadzący do Muzeum Przyrodniczego. W Muzeum mogliśmy oglądać zwierzęta żyjące w puszczy, posłuchać ich odgłosów. Podczas projekcji filmu podziwialiśmy przyrodę w różnych porach roku. Następnym punktem programubyło zwiedzanie nowego Centrum Multimedialnego, gdzie dzieci mogły aktywnie doświadczać tego, co to znaczy mieszkać w Puszczy Białowieskiej.Miały możliwość podczas gry biec razem z żubrem i omijać przeszkody, porównywać wielkość żubrów. Następnie dzieci mogły na żywo obejrzeć zwierzęta w Rezerwacie Żubrów. Dzielnie przeszły szlak starych Dębów Królewskich. Na koniec świetnie bawiły się przy ognisku: piekły kiełbaski, zatańczyły belgijkę.

Po dniu pełnym wrażeń z uśmiechem na ustach wróciliśmy do Skibniewa, gdzie czekali już na nich stęsknieni rodzice.

Anna Miklas